Autor: Kinga Szczęśliwa

Instrukcja użytkowania “Szczęśliwej Biżuterii”

  1. UNIKAJ KONTAKTU Z WODĄ I DETERGENTAMI. Kontakt z silnymi detergentami, a nawet ze zwykłą wodą może zadziałać destrukcyjnie na nasze ozdoby. Należy przechowywać biżuterię z dala od chemikaliów takich jak chlor i płyny czyszczące, co zredukuje codzienne zużycie ścierne oraz wydłuży jej blask. Z tego też względu należy zdjąć biżuterię również wtedy, kiedy zamierzamy wskoczyć w pełną piany wannę bądź wziąć pospieszny prysznic. Zresztą wilgoć w każdym wydaniu nie służy biżuterii – pod wpływem wody można ona matowieć i stracić swój pierwotny urok. Bezwzględnie zatem należy również unikać zakładania ulubionych błyskotek podczas kąpieli w morzu, jeziorze, rzece, kałuży i jakimkolwiek innym zbiorniku wodnym.
  2. NIE WYSTAWIAJ BIŻUTERII NA SŁOŃCE. Wiemy już, kiedy biżuterię należy zdjąć – gdzie zatem powinniśmy ją wówczas umieścić? Na pewno nie na parapecie – promienie słoneczne być może uroczo odbijają się w metalach szlachetnych, ale na dłuższą metę mogą poczynić ogromne szkody w postaci ciemnienia naszych ozdób.
  3. NIE ZOSTAWIAJ W ŁAZIENCE. Łazienka również nie jest dla nich odpowiednim miejscem – wspomnieliśmy już o negatywnym wpływie wilgoci, a w tym pomieszczeniu zdecydowanie trudno jej uniknąć. Najlepszym pomysłem będzie odłożenie biżuterii do specjalnie przeznaczonego pudełka, najlepiej takiego od jubilera; sprawdzi się także szkatułka z drewna bądź wyścielona miękką tkaniną. Metalowe i szklane kasetki być może wyglądają estetycznie, ale ich ostre krawędzie i twarde wnętrze nie działają na korzyść naszych ozdób.
    Istotną kwestią jest także odseparowanie od siebie poszczególnych elementów biżuteryjnych – splątane ze sobą ozdoby mogą ocierać się o siebie i w efekcie ulec mechanicznym uszkodzeniom. Surowce, z których są stworzone, mogą mieć różną twardość i negatywnie wpływać na siebie nawzajem – zdarza się nawet, że zachodzą między nimi niekorzystne procesy chemiczne. Prostym rozwiązaniem będzie więc umieszczenie każdej ozdoby w osobnej przegródce bądź pudełku.
  4. ŚCIĄGNIJ BIŻUTERIĘ PRZED SNEM. Co jeszcze powinniśmy robić, aby jak najdłużej cieszyć się blaskiem naszej biżuterii? Przede wszystkim mówimy jej „dobranoc” przed snem – głównie po to, aby nie uległa uszkodzeniu (zwracam tu szczególną uwagę na delikatne łańcuszki, zapięcia bransoletek, podatne na zerwanie się – wystarczy nieco bardziej emocjonujący sen i zniszczenie gotowe). Wspominamy o tym także dla Waszego bezpieczeństwa – przez sen trudno bowiem kontrolować nasze ruchy i w efekcie możemy niefortunnie się skaleczyć. Pamiętaj również, aby zdejmować naszą biżuterię odpinając bransoletkę, nie ściągaj jej “przez rękę”, aby uniknąć jej uszkodzenia. 
  5.  ZAŁÓŻ BIŻUTERIĘ PO SKOŃCZENIU MAKIJAŻU. W przypadku robienia makijażu warto poczekać z założeniem biżuterii, zanim zakończymy cały proces upiększania się – kosmetyki mogą nie tylko zabrudzić nasze ozdoby w trudno dostępnych miejscach, ale także poprzez chemiczne reakcje negatywnie działać na ich barwę. 
  6. NIE ROZPYLAJ PERFUM NA BIŻUTERIĘ. Alkohol zawarty w perfumach może źle na nie działać. 
  7. PRZECHOWUJ W WORECZKACH STRUNOWYCH. Skuteczne przechowywanie biżuterii to takie, które maksymalnie ogranicza jej kontakt z powietrzem. Prostą i tanią metodą ochrony biżuterii są zwykłe woreczki strunowe. Każdy z klientów “Szczęśliwej biżuterii” otrzymuje naszą biżuterię w woreczku strunowym, aby przechowywać w nim zakupioną u nas biżuterię. To zabezpiecza ją przed szkodliwym działaniem czynników środowiska. Zalecamy umieszczać oddzielnie każdy wyrób jubilerski (dodatkowe zabezpieczenie przed zarysowaniem) w woreczku strunowym, a następnie w kuferku bądź innym miejscu, gdzie biżuteria nie będzie narażona na zgniecenie i wilgoć.

Strona wykorzystuje pliki cookies, które zapisywane są na Twoim komputerze w celach marketingowych, analitycznych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w polityce prywatności. Możesz określić warunki przechowywania i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Akceptuję Czytaj więcej