Poznaj moja historię:

Nazywam się Kinga Szczęsliwa. Z wykształcenia jestem polonistą, z pasji projektantką stron www i wielbicielką WordPressa. W 2013 roku ukończyłam studia magisterskie z Filologii Polskiej na Uniwersytecie Opolskim. W trakcie studiów moją pasją stało się blogowanie i projektowanie graficzne. Po ukończeniu studiów otrzymałam pracę w biurze projektowym, gdzie nabyłam doświadczenie w zawodzie grafika komputerowego. Tam zetknęłam się z profesjonalnym oprogramowaniem graficznym. Zafascynowałam się projektowaniem graficznym, a potem webdesignem, które bez reszty mnie pochłonęło. Wszystko czego się uczyłam stało się fundamentem pracy, którą dziś z zaangażowaniem wykonuję.

Moją misją jest wspieranie innych we wdrażaniu nowoczesnych technologii. Na co dzień rozwijam umiejętności projektowe i realizuję się projektując strony internetowe oraz dedykowane platformy edukacyjne wspomagające zdalne nauczanie. Chcąc wyjść naprzeciw potrzebom współczesnych nauczycieli stworzyłam Akademię Edukatora Onlinje, której główną ideą jest skupianie  w jednym miejscu wiedzy o nowoczesnych technologiach, narzędziach, aplikacjach i programach, a także wykorzystaniu ich w nowoczesnej, zdlanej edukacji.

WordPress, pasja i samodoskonalenie

Podczas studiów rozpoczęłam swoją przygodę z blogowaniem. Od 2011 roku prowadziłam bloga w serwisie Blogspot.  W 2015 roku postanowiłam samodzielnie przenieść go z serwisu Blogspot na WordPress i właśnie wtedy zaczęła się moja przygoda z WordPressem. Wtedy powstała moja pierwsza  strona www. W tym samym czasie odkryłam również zalety wizualizacji wiedzy i zaczęłam więcej czasu poświęcać na projektowanie. 

W dotychczasowej karierze zawodowej obejmowałam różne stanowiska gdzie mogłam wykorzystać wiedzę i umiejętności graficzne, jak również projektowe. Zdobyte doświadczenie pozwoliło mi rozwijać swój potencjał i wyznaczyło ścieżkę zawodową. Od 2016 roku inwestuję w swój rozwój osobisty i  samodoskonalenie z dziedzin, które mnie pasjonują i w pełni pochłaniają. 

Dzięki połączeniu humanistycznego wykształcenia i twardych kompetencji informatyczno-medialnych, mogę spełniać się robiąc to, co kocham. Projektowanie stron internetowych, a od niedawna również platform edukacyjnych stało się moją największą pasja i jej rozwijaniu poświęcam obecnie najwięcej swojego czasu, specjalizując się we wdrażaniu dedykowanych nowoczesnych rozwiązań edukacyjnych.

E-learning i nowoczesne technologie

W 2016 roku zafascynowałam się e-learningiem i przekazywaniem wiedzy za pomocą nowych technologii. Brałam udział, w webinariach i szkoleniach z różnych dziedzin, spójnych i korelujących z moimi ówczesnymi zainteresowaniami. Zdobyta wiedza i doświadczenie skłoniły mnie do podjęcia decyzji o stworzeniu własnej strony w tematyce bliskiej moim zainteresowaniom i pasjom. Następnym krokiem stało się prowadzenie własnych webinarów i szkoleń online.

Należę do osób, które nie boją się nowych technologii i uwielbiają uczyć się nowych rzeczy. Zdobywanie nowych umiejętności związanych z projektowaniem, obsługą i administracją stronami www, webdesignem nieustannie stawiam na pierwszym miejscu. 

W 2018 roku stworzyłam projekt „Uczę medialnie”. Nazwa „uczę medialnie” nawiązuje do komunikacji za pośrednictwem różnych mediów (w tym również internetu) i rozumiem ją jako sposób przekazywania wiedzy za pośrednictwem nowoczesnych technologii. Celem projektu jest dostarczenie nauczycielom praktycznej wiedzy o stosowaniu nowoczesnych technologii w edukacji.

Webinaria, kurs online i autorska platforma edukacyjna

W październiku 2016 roku poprowadziłam swój pierwszy webinar. W W kwietniu 2018 roku rozpoczęłam swoją przygodę z kursami online. W maju pojawił się mój pierwszy kurs o tym jak wizualizować wiedzę i wykorzystywać infografiki w edukacji

Bardzo serdecznie zapraszam Cię do wzięcia w nim udziału. Nauczysz się z niego praktycznych umiejętności wizualizowania wiedzy i poznasz podstawy projektowania infografik edukacyjnych. Kieruję go głównie do nauczycieli, edukatorów, korepetytorów, ale nie tylko, również do twórców kursów online czy redaktorów, którzy chcą ciekawiej prezentować wiedzę. Jesteś w tej grupie? Z pewnością mój kurs pomoże Ci przygotowywać zachwycające materiały dydaktyczne, uzupełniające Twoje zajęcia. 

Zanim wyprodukowałam pierwszy kurs internetowy, nurtowały mnie odpowiedzi na setki pytań, które Ty pewnie także sobie zadajesz. Jedno z nich szczególnie nie dawało mi spokoju: od czego zacząć?

Kiedy już znalazłam odpowiedzi na podstawowe pytania związane z uczeniem online (kompetencjami, etapami tworzenia kursu) i zajęłam się przygotowywaniem materiałów dydaktycznych, pojawiały się kolejne, niemniej istotne sprawy.

Musiałam zdecydować gdzie publikować kursy online i jak udostępniać je innym? Znalezienie odpowiedzi na te pytania, zdobycie wiedzy i najlepszych, bo sprawdzonych rozwiązań nurtujących mnie problemów, pozwoliło mi zdobyć wiedzę technologiczną i praktyczne umiejętności, aby pomagać nowoczesnym nauczycielom we wdrażaniu odpowiednich rozwiązań technologicznych wspomagających nauczanie. 

W listopadzie 2017 roku powstała moja pierwsza autorska platforma e-learningowa. Po I edycji kursu „Infografika – jak wizualnie przekazywać wiedzę” otrzymałam wiele pytań o to jak stworzyć taką platformę edukacyjną. To skłoniło mnie do poszerzenia swojej oferty skierowanej do nauczycieli, lektorów, korepetytorów i instytucji edukacyjnych w zakresie projektowania, obsługi i administrowania platformą edukacyjną. Wychodząc naprzeciw potrzebom nauczycieli w XXI wieku, pod tą samą nazwą powstała moja autorska platforma do nauczania zdalnego.

Jeśli poszukujesz odpowiedniego rozwiązania, dzięki któremu udostępnisz innym swoje materiały dydaktyczne, chcesz uczyć online i wykorzystywać w tym celu nowoczesne technologie, ale nie wiesz od czego zacząć zdalne nauczanie, to zapraszam do współpracy. 
Z przyjemnością Ci pomogę w stworzeniu personalnej lub firmowej strony internetowej, a także platformy edukacyjnej do nauczania zdalnego! Zapraszam Cię również na konsultacje, na których odpowiem na Twoje wszystkie pytania i podzielę się z Tobą moją wiedzą i doświadczeniem. 

Z przyjemnością Ci pomogę

Jak mogę Ci pomóc?

Projektowanie stron w CMS WordPress
Wsparcie administracyjne | Opieka nad stroną www, platformą
Projekt i wdrożenie platformy edukacyjnej WordPress
Marketing edukacyjny online
Projektowanie landing page i konfiguracja techniczna lejków marketingowych wraz z autoresponderem

Zapraszam do współpracy

Skontaktuj się ze mną:


kontakt@kingaszczesliwa.pl


+48 889 252 463